Enterprise Software design

Szkolenie TOGAF

Termin

Ustalamy indywidualnie

Czas

16h / 2 dni

Cena

Ustalamy indywidualnie

Szkolenie z TOGAF

TOGAF (The Open Group Architecture Framework) to swoista metodyka, która pozwala firmom projektować, planować, rozwijać i wdrażać infrastrukturę z mniejszą liczbą błędów, przy jednoczesnym zachowaniu budżetu. Zawiera metodę rozwoju architektury (ADM), która pomaga architektom rozwijać przedsiębiorstwo, które spełnia większość wymagań systemowych i organizacyjnych. Na szkoleniu z TOGAF poznasz podstawy działania tej metodyki zarządzania przedsiębiorstwem oraz dowiesz się, jak przygotować się do egzaminu na poziomie 1.

Dla kogo jest szkolenie TOGAF?

Dla osób, które mają już odstawowe umiejętności rozwiązywania problemów na poziomie przedsiębiorstwa.

Dla managerów i osób zarządzających przedsiębiorstwami, którzy chcą wznieść swoje skille organizacyjne na wyższy poziom.

Dla architektów korporacyjnych, architektów rozwiązań, kierowników projektów IT i analityków biznesowych wszystkich szczebli.

Program szkolenia TOGAF

Dzień 1

Zakres i znaczenie architektury korporacyjnej
TOGAF®, ArchiMate®, a inne ramy architektury
Architecture Development Method (ADM), wytyczne stosowania ADM, techniki wspierające ADM
Ramy zawartości architektonicznej: produkty, artefakty, metamodel
Enterprise Continuum

Dzień 2

Ład architektoniczny, modele dojrzałości architektonicznej
Modele referencyjne TOGAF®
Podstawy języka modelowania ArchiMate®
Omówienie przykładowych pytań egzaminacyjnych na poziomie 1

Czego nauczysz się na szkoleniu TOGAF?

Poznasz podstawy TOGAF (The Open Group Architecture Framework), metodyki efektywnego projektowania, planowania i wdrażania infrastruktury przedsiębiorstwa.

Zdobędziesz wiedzę na temat Architecture Development Method (ADM), wspierającej tworzenie przedsiębiorstwa spełniającego wymagania systemowe i organizacyjne.

Nauczysz się stosować ramy zawartości architektonicznej, w tym produkty, artefakty i metamodel, oraz zrozumiesz koncepcję Enterprise Continuum.

Zdobędziesz umiejętności w zakresie ładu architektonicznego, modeli dojrzałości architektonicznej oraz modeli referencyjnych TOGAF.

Opanujesz podstawy języka modelowania ArchiMate® i przygotujesz się do egzaminu na poziomie 1 TOGAF, zdobywając wiedzę dla managerów, architektów korporacyjnych i analityków biznesowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej o szkoleniu z TOGAF?

Dowiedz się więcej

Przemysław Wołosz

Szkolenia dla firm
(+48) 730 830 801

    Zamów rozmowę