Bezpłatny kurs Figmy

Naucz się projektowania z bezpłatnym

kursem Figmy od infoshare Academy!

Zapisz się bezpłatnie

Najpopularniejszy program

dla UX/UI

Figma stała się najpopularniejszym programem do projektowania interfejsów. Skąd wziął się fenomen Figmy? W przeszłości projektanci do tworzenia projektów wykorzystywali głównie program Photoshop.


Photoshop jest programem do grafiki rastrowej i stworzony został on z myślą o tworzeniu i edycji grafik oraz zdjęć. Rastrowy charakter aplikacji sprawiał, że pliki z projektami były ogromne, co znacząco ograniczało komfort pracy.


Wraz z rozwojem technologii (w tym technologii do tworzenia stron m.in. CSS 3) Photoshop przestawał nadążać nad potrzebami projektantów. Stał się po prostu przestarzały.


Powstało miejsce na program nowego typu. I tak pojawił się jeden z pierwszych programów typu Modern UI Design Applications i był to Sketch.


Sketch jest świetnym programem do projektowania, natomiast ma jedną wadę: jest dostępny tylko na urządzenia Apple.


Tę lukę postanowili wypełnić twórcy Figmy wraz ze swoim innowacyjnym (na tamte czasy) podejściem z aplikacją w przeglądarce. Stworzyli świetne narzędzie do projektowania, z którego możesz zacząć korzystać bez ponoszenia żadnych kosztów.

Jak wygląda kurs?

Kurs składa się z 6 lekcji wideo. Lekcję otrzymasz w cotygodniowych odstępach na swoją skrzynkę mailową. Do każdej lekcji dołączone będzie zadanie domowe, które pomoże utrwalić Ci zdobywaną wiedze. Każda z lekcji ma za zadanie wprowadzić Cię w temat projektowania interfejsów. Pamiętaj, że to praktyka jest najważniejsza!

Lekcja 1: Wstęp do Figmy

Omówienie interfejsu, canvas, panel opcji, panel warstw, frames, zaznaczanie

i poruszanie się po Figmie.

Lekcja 2: Elementy w Figmie

Lekcja 3: Komponenty i design system w Figmie

Lekcja 4: Wprowadzenie do projektowania interfejsów

Lekcja 5: Projekt strony internetowej: makieta

Lekcja 6: Projekt strony internetowej: UI

Warsztat z Figmy, na który się zapisujesz jest elementem preworku przed kursami z obszaru UX/UI w infoShare Academy. Udostępniamy Ci tę dawkę darmowej wiedzy w zamian za kontakt - po zakończeniu warsztatu odezwiemy się do do najlepszych uczestników kursu, żeby zapytać o dalszą naukę designu w infoShare Academy. Oczywiście możesz odmówić i zakończyć naukę po 6 lekcjach z Grześkiem.

Dlaczego dostajesz to za 0 zł?

Jeśli podejmiesz decyzję o dalszej nauce, otrzymasz bonusowe lekcje, które pozwolą Ci optymalnie przygotować do rozpoczęcia właściwego kursu UX lub UI. W jego trakcie zdobędziesz wszystkie niezbędne umiejętności do rozpoczęcia pierwszej pracy w nowym zawodzie.

Co dalej?

Prowadzący

Od zawsze związany z IT. Swoją pierwszą stronę internetową stworzył w podstawówce na temat ulubionej gry. Przez 10 lat zajmował się projektowaniem stron i późniejszym ich wdrażaniem. Przez kilka lat pracował jako projektant dla firm farmaceutycznych i finansowych.


W ostatnich latach pracował jako Senior UX/UI Designer w portalu No Fluff Jobs - job boardzie dla programistów, gdzie odpowiadał m.in. za stworzenie nowej stylistyki całej strony, tworzenie prototypów i projektowanie interfejsów od strony graficznej.


Obecnie pracuje w infoShare Academy i uczy się programować w Reactcie.

Grzegorz Gołębiewski

infoShare Academy

Zapisz się na kurs bezpłatnie

Po zakończeniu kursu chcemy (jeśli się zgodzisz) porozmawiać o wrażeniach

z kursu i o tym czy chcesz wejść do branży IT.

Dlaczego muszę podawać numer telefonu?

Lekcje w formie video wraz z zadaniami będziemy wysyłać drogą mailową. Wkrótce otrzymasz więcej szczegółów. Zapisz się i czekaj na wiadomość.

Zmień swój zawód i zostań UX lub UI Designerem

Image

zajęcia z trenerem

do 50 rat PayU

Rata już od 262,36 zł miesięcznie

Dowiedz się więcej

Najczęściej zadawane pytania

Na kursie poznasz wszystkie najważniejsze funkcje w Figmie. Dowiesz się jak działa nowoczesna aplikacja do projektowania UX/UI. Zapoznasz się z najważniejszymi koncepcjami w Figmie takimi jak komponenty i design system. Poznasz podstawy projektowania nowoczesnych interfejsów użytkownika. Zaprojektujesz też swój pierwszy interfejs.

Czy po tym warsztacie poznam dobrze Figmę?

Na Twoją skrzynkę mailową będą trafiać warsztaty i darmowa dawka wiedzy z obszaru UX/UI. W każdym momencie możesz z tych wiadomości zrezygnować. Telefon jest formą zapłaty za kurs - jeśli na podstawie zadań domowych zobaczymy w Tobie potencjał, skontaktujemy się z Tobą, żeby zaproponować dalsze formy nauki. Oczywiście rozmowa jest dobrowolna.

Po co Wam moje dane?

Jeśli będziesz solidnym uczniem, jest taka szansa :) Chcemy, żeby nasze kursy były jakościowe, dlatego szukamy jak najlepszych kandydatów na przyszłych UI/UX Designerów.

Czy będziecie do mnie dzwonić?

Nie. Możesz zakończyć naukę Figmy po 6 bezpłatnych lekcjach.

Czy po warsztacie muszę kupić u Was kurs?

Nie. Warsztat ma Ci pokazać podstawowe możliwości Figmy. Właściwy, szanowany na rynku pracy certyfikat infoShare Academy wystawiamy po zakończeniu kursu UI lub UX Design lub bootcampu UX Desginer.

Czy po warsztacie otrzymam certyfikat?

Zacznij od bezpłatnego warsztatu. Później porozmawiaj z nami - idealnym i zaprojektowanym specjalnie pod pełne i szybkie przebranżowienie jest bootcamp UX Designer z elementami UI - po 6 miesiącach intensywnej nauki będziesz w pełni gotowy/a do podjęcia nowej pracy. Nauczymy Cię nie tylko narzędzi i procesu projektowego, przygotujemy także do wejścia do branży IT i pomożemy znaleźć pierwszą pracę.

Chcę szybko zostać zawodowym UX / UI Designerem. Jak?

Jedna z największych akademii IT w Polsce, która uczy programowania od podstaw lub podnosi kompetencje developerów i ułatwia znalezienie pracy w branży. Przez sześć lat wykształciła ponad 3000 absolwentów. Kursy są nastawione na praktykę i przystosowane do dynamicznie zmieniającego się rynku.